Zaawansowany model KIA EV9- rodzinny SUV, który wybija się ponad przeciętność – samochodem przyszłości?

W tym roku na polskim rynku zaprezentowany został flagowy model elektrycznego SUV-a KIA EV9. To super nowoczesne, innowacyjne auto, które wprowadza zupełnie nowe rozwiązania w dziedzinie motoryzacji.

KIA EV9 – auto inne niż wszystkie

 

Model KIA EV9 to ponad 5-metrowy futurystyczny SUV dla 7 osób z trzema rzędami siedzeń, który bez wątpienia sprawdzi się w dużej rodzinie. Zarówno nowatorski design jak i rewolucyjna technologia wybijają się na prowadzenie w świecie motoryzacji. Auto jest niezwykle wytrzymałe, zatem sprawdzi się zarówno w terenie, jak i podczas jazdy w mieście. Stylistyka łączy w sobie odwagę, luksus, komfort jazdy i to, co najważniejsze – bezpieczeństwo.

Nowatorski, ale funkcjonalny design KIA EV9

Wnętrze

 

KIA EV9 to pierwszy w historii elektryczny samochód z tak przestronnym wnętrzem. Oferuje trzy rzędy siedzeń, przy czym fotele obrotowe w drugim rzędzie zapewniają swobodę i możliwość komunikacji między pasażerami. Z kolei fotele pierwszego i drugiego rzędu, wyposażone zostały w funkcję relaksacyjną, gdzie podczas ładowania lub odpoczynku pasażerowie mogą się odprężyć po dłuższej jeździe.

Powierzchnia bagażowa jest zdecydowanie bardziej pojemna, niż w pozostałych modelach aut tego typu, a więc podróżując KIA EV 9 możemy zabrać ze sobą bagaż o znacznie większych gabarytach. Dodatkowo, z przodu pod maską samochodu znajdziemy kolejny mały schowek, w którym możemy umieścić mały, podręczny bagaż, laptopa, czy inne niewielkie przedmioty.

Deska rozdzielcza zaprojektowana została z myślą o wygodzie kierowcy, aby wszystkie najważniejsze informacje miał w zasięgu wzroku i nie musiał rozpraszać swojej uwagi podczas jazdy. Elementem podkreślającym elegancję auta w środku jest podświetlane logo KIA na kierownicy.

Odważny design nadwozia KIA EV9

KIA EV 9 z pewnością wyróżni się wśród innych aut na drodze swoją stylistyką. Sylwetka auta to gładkie, proste linie. Charakterystyczna dla KIA EV9 jest natomiast tzw. cyfrowa twarz tygrysa, zaakcentowana przez „cyfrowy grill oświetleniowy” oraz pionowe reflektory, które nadają autu futurystycznego wyglądu.

Producent wyposażył ten model w cyfrowe lusterka boczne, które sprawiają, że prowadząc auto możemy czuć się naprawdę bezpiecznie. Cyfrowa technologia sprawia, że widok w lusterkach jest niezwykle przejrzysty, ponieważ podczas cofania, czy zmiany pasa wyświetlają się na nich dodatkowe pomocnicze linie prowadzące. Ponadto, podwójny panoramiczny dach zapewnia nam wspaniały widok podczas jazdy, zwłaszcza kiedy możemy podziwiać piękno krajobrazu będąc na wakacjach.

Nowoczesny wygląd wzbogacają także charakterystyczne tylne światła LED oraz awangardowe reflektory z przodu auta. W modelu KIA EV9 bardzo znaczącym detalem są geometryczne 21- calowe aluminiowe felgi.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne KIA EV9

Elektryczny układ napędowy KIA EV 9 to pełen wachlarz bezemisyjnych rozwiązań z zakresu mobilności. Dzięki zastosowaniu płyty podłogowej Electric Global Modular Platform (E-GMP) model KIA EV9 zapewnia szeroką gamę elektrycznych układów napędowych, które wykorzystują technologię akumulatorów czwartej generacji. Akumulator, który może zmagazynować 76,1 kWh energii jest oferowany wyłącznie do standardowego modelu z napędem na tylne koła (RWD)7, większy natomiast, może zmagazynować 99,8 kWh energii i jest montowany zarówno w odmianie RWD Long Range, jak i w wersji z napędem na cztery koła (AWD).

To niezwykle innowacyjne auto posiada szereg rozwiązań, które zapewnią nam komfort jazdy, jak w żadnym innym modelu. To m.in. trójstrefowa, automatyczna klimatyzacja, panoramiczny potrójny wyświetlacz, inteligentne światła adaptacyjne, czytnik linii papilarnych, technologia V2D (Vehicle-to-Device), system audio firmy Meridian z 14 głośnikami, czy elektrochromatyczne lusterko wsteczne.

Bezpieczeństwo w KIA EV9

KIA EV 9 wyposażona została w postępowe systemy bezpieczeństwa. Posiada aż 9 poduszek powietrznych, system autonomicznego hamowania, jak również wykrywania martwego pola podczas jazdy. Zastosowana technologia Asystenta pozwala na równe prowadzenie auta na środku pasa, jak również ma możliwość zatrzymania pojazdu w momencie, gdy niespodziewanie pojawi się przed nami inny pojazd, pieszy lub rowerzysta. Ponadto, EV9 zapewnia bezpieczeństwo i wygodę podczas parkowania, nie tylko dzięki asystentowi unikania kolizji podczas cofania (RCCA), ale również za sprawą Parking Collision-Avoidance Assist (PCA), który zapobiega drobnym kolizjom w trakcie manewrowania samochodem w ciasnych miejscach. Nowością jest kamera umieszczona wewnątrz auta, która monitoruje poziom koncentracji kierowcy.

Dodatkowe korzyści, jakie oferuje KIA EV9

Ultra-szybkie ładowanie i wysokonapięciowa bateria o dużej pojemności pozwalają uzyskać zasięg do 249 km w zaledwie 15 minut, a z kolei maksymalny zasięg do 563 km daje możliwość swobodnego podróżowania.

Przypomnijmy, że samochód KIA EV9 otrzymał nominację w kategorii SUV powyżej 4,6 metra długości do najbliższej edycji konkursu “Światowy Kobiecy Samochód Roku 2024” (WWCOTY). Miejmy nadzieję, że tym razem międzynarodowe kobiece jury dziennikarskie doceni po raz kolejny markę KIA.

Tymczasem, trwa wyprzedaż rocznika 2023 KIA, dlatego warto odwiedzić salon SZIC w Opolu, gdzie profesjonalni doradcy pomogą nam skorzystać z niezwykle atrakcyjnej oferty aut KIA. Na szczególną uwagę zasługuje oczywiście model KIA EV9, ponieważ rozwiązania, które oferuje są wyjątkowe, a jeśli budżet nam na to pozwoli nie wahajmy się ani chwili, bo któż nie chciałby jeździć tak nowoczesnym autem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =